Canon Pixma MP280

Oddělené náplně
Displej
Automatický podavač

• , zakoupeno v Mironet.cz

Produkt jsem vybral náhodně, nejsem technicky založen, nedokážu objektivně zhodnotit, mám ale pocit, že některá z mnou dříve používaných tiskáren, skenerů či kopírek mi vyhovovala lépe jak z hlediska funkčního, tak i ovládání (preferuji co nejjednodušší a nenáročné zařízení pro občasný běžný tisk).

• velmi spolehlivý pro domácí potřebu

pro mojí potřebu vyhovující

• , zakoupeno v Expert.cz

• nemám žádné zatím

fajn tiskárna-na domácí použití určitě postačí.

Typ zařízení
inkoustové
Maximální formát
A4
Barevný tisk
Oddělené náplně
Displej
Automatický podavač

• Typ barevné náplně: tříbarevná kazeta
  • Technologie tisku: inkoustová,multifunkční

Dostupné funkce - Tisk, skenování, kopírování

Rozlišení tisku

Až 4 800 × 1 200 dpi

Tiskový stroj

Inkoustová technologie se 4 inkousty, minimální velikost kapiček 2 pl a tisková hlava FINE

Rychlost tisku v kvalitě fotolaboratoře

Bezokrajový tisk 10 × 15 cm: přibl. 43 s

Rychlost černobílého tisku

ESAT: přibl. 8,4 obr./min

Rychlost barevného tisku

ESAT: přibl. 4,8 obr./min

Typ média

Běžný papír, obálky, fotografický papír Photo Paper Pro Platinum (PT-101), lesklý fotografický papír Photo Paper Plus Glossy II (PP-201), pololesklý fotografický papír Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201), lesklý fotografický papír pro každodenní použití Glossy Photo Paper "Everyday Use" (GP-501), matný fotografický papír Matte Photo Paper (MP-101), papír pro tisk s vysokým rozlišením High Resolution Paper (HR-101N), nažehlovací listy T-shirt Transfer (TR-301), fotografické samolepky Photo Stickers (PS-101)

Vstup médií

Zadní podavač: max. 100 listů

Formát médií

Zadní podavač: A4, B5, A5, Letter, Legal, obálky (DL, COM10), 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 20 × 25 cm

Gramáž médií

Zadní podavač: běžný papír 64 až 105 g/m? a speciální média Canon přibližně až do gramáže 300 g/m?

Tisk na disky

Oboustranný tisk

K dispozici při ručním provozu s použitím běžného papíru (pouze systém Windows)

Bezokrajový tisk

Ano (A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm)

Kompatibilní paměťové karty

Není k dispozici

Funkce přímého tisku z paměťové karty

Není k dispozici

Zdokonalení kvality při přímém tisku z karty

Funkce ovladače tiskárny

Kompletování, tisk více stránek na jeden list, tisk brožur?, tisk plakátů?, tisk v upraveném měřítku?, tisk s přizpůsobením obrazu na stránku, redukce šumu fotografie, fotografické efekty

FUNKCE SKENERU

Typ skeneru

Plochý barevný CIS skener

Skenování filmů

Optické rozlišení skeneru

Až 1 200 × 2 400 dpi

Rychlost skenování A4 (reflexní)

Přibl. 15 sekund?

Barevná hloubka skenování 48bitový vstup / 24bitový výstup (pro každou z barev RGB 16 / 8 bitů)

Půltóny/stupně šedé 16bitový vstup / 8bitový výstup

Kompatibilita

TWAIN / WIA

Efektivní šířka skenování

A4/LTR (216 × 297 mm)

Připojený software OCR

Ano (MP Navigator EX)

Metody a zdokonalení skenování

Push-scan (skenování přímo do počítače), Režim Auto Scan (automatické skenování), software Auto Document Fix, Vytváření a úpravy souboru ve formátu PDF a jeho zabezpečení heslem*, software Stitch Assist*, Správná orientace dokumentu, Prevent show through (předcházení prosvítání textu), Korekce nakloněných dokumentů, Korekce fotografií (Korekce blednutí, Korekce zrnitosti, Redukce prachu a škrábanců, Korekce protisvětla, Automatický odstín), Gutter Shadow Correction (Korekce stínu v oblasti vazby), Text (OCR) * Funguje se softwarem MP Navigator EX.

FUNKCE KOPÍRKY

Barevné kopírování / kopírování fotografií

Ano

Rychlost kopírování barevných dokumentů

FCOT: přibl. 37 sekund

Vícenásobné kopírování 1-9 stran, 20 stran

Zoom

Funkce a zdokonalení kopírování

Kopírování s přizpůsobením obrazu na stránku, bezokrajové kopírování

ROZHRANÍ A SOFTWARE

Typ a velikost displeje 7segmentový displej LCD

Typ rozhraní - počítač PC / Mac

USB 2.0 Hi-Speed (Port B)

Typ rozhraní - nikoli počítačové

Podporovaný operační systém

Windows 7 (32bitový a 64bitový), Windows Vista (32bitový a 64bitový), Windows XP SP2, SP3

Mac OS X verze 10.4.11-10.6

Požadavky na operační systém

• Windows 7: procesor 1 GHz nebo rychlejší, RAM 1 GB (64bitový vyžaduje RAM 2 GB)
  • Windows Vista (32/64bitový): procesor 1 GHz nebo rychlejší, RAM 512 MB
  • Windows XP SP2,3: procesor 300 MHz nebo rychlejší, RAM 128 MB
  • Prohlížeč: Internet Explorer 6 nebo vyšší

Jednotka CD-ROM

• Displej: 1024 × 768 nebo lepší??
  • Mac OS 10.6: procesor Intel, RAM: 1 GB
  • Mac OS 10.5: procesor Intel nebo PowerPC (G4, G5, 867 MHz nebo rychlejší)
  • Mac OS 10.4.11: procesor Intel nebo PowerPC (G5, G4, G3), RAM 256 MB
  • Prohlížeč: Safari 3 nebo vyšší

Jednotka CD-ROM

Displej: 1024 × 768 nebo lepší?

Software v dodávce

Ovladače pro multifunkční zařízení Canon, Canon MP Navigator EX (včetně funkce OCR a tvorby souborů PDF), Canon Easy-PhotoPrint EX s funkcí Full HD Movie Print (tisk filmů v rozlišení Full HD), Canon Easy-WebPrint EX a Canon Solution Menu EX

OBECNÉ VLASTNOSTI

Rozměry (Š × H × V)

Přibl. 450 × 335 × 153 mm

Počet jazyků (LCD)

Rozsah teplot

Provozní prostředí: 5-35 °C

Vlhkost

Provozní vlhkost: 10-90 % RV (bez kondenzace)

Úrovně akustického hluku

Tisk: přibl. 45,5 dB(A)

Při tisku vzoru ISO/JIS-SCID N2 na fotografický papír Photo Paper Plus Glossy II formátu 10 × 15 cm s použitím výchozích nastavení

Přibl. 5,5 kg

Zdroj napájení 100-240 V stř., 50/60 Hz

Spotřeba energie

• Pohotovostní režim: přibl. 0,8 W (je-li vypnutá skenovací lampa),
  • Vypnuto: přibl. 0,4 W
  • Kopírování: přibl. 10,0 W?

Spotřební materiál 544347 - Canon Cartridge Černá PG510 544348 - Canon Cartridge Barevná CL511

Volitelný 544349 - Canon Cartridge Černá PG512 544350 - Canon Cartridge Barevná CL513

Rozměry výrobku:

• Šířka (cm): 55.00
  • Hloubka (cm): 45.00
  • EAN: 4960999667522
  • Záruční doba: 24 měsíců

• No není špatná ale nelíbí se mi že barevné obrázky které si vytisknu jsou jako vybledlé,žádné výrazné barvy i když mám barvy originál.Jedině ze bych měla tiskárnu špatně nastavenoua kvalitu tím pádem špatnou.

Žádný zázrak ale vzhledem k ceně na takové domácí tisknutí to jde

• , zakoupeno v Mironet.cz

• cena, možnost tisknou jen černě s vlastním doplňováním inkoustu za hubičku, USB
    • hlučnost, delší doba aktivace

jinak vzhledem k ceně pro občasnou domácí potřebu,
    /bez tisknutí fotek - ekonomicky nákladné/ plně vyhovující,
    asi bych zakoupil opět - vlastním ji 1rok, funguje bez závad
    a v obstojné kvalitě..

• -Pro domácí tisk dostačující
    • -Delší doba příprava tisku
    • -Hlučnost

Tiskárnu mám doma, chtěla jsem jí jen na občasné tisknutí dokumentů, ale tiskla jsem i barevné obrázky(Docela dost), které k mému údivu dopadly velmi dobře.
    Základní náplně, které byly přiložené k balení mi vydržely necelý půlrok, což si myslím, že je docela solidní.

Jediné co bych vytkla je trochu delší příprava tisku a hlučnost, ale to není až takový problém.

• Co se týče,stejně jako v ostatních recenzích.
    • Má ale jeden zásadní nedostatek a to hodně velka spotřeba inkoustu.Měnil jsem náplně už po třetí a nezdala se mi spotřeba.Instaloval jsem nové originální náplně a pečlivě zapisoval každý vytištěný arch.U čb PG 510 měla být výdrž 220 stránek,ouha,bylo jich ale vytištěno jen 109!A u barevné CL511 jich vyšlo jen 58!Takže veškeré údaje výrobce o vydrží napni jsou jen jedna vela lež!Všechny stránky byly formátu A4 a často nebyl ani plně využitý.Takže,co z toho že tiskárna sama o sobě je kvalitní,když náplně a to originální stojí za ho_________!!!

Díky kvalitě náplní průměr.

• velmi spolehlivý pro domácí potřebu

pro mojí potřebu vyhovující

Všichni kdo kupují řadu MP by měli začít zde:

Tady to evidentně Canon přepískl a přišel o spoustu budoucích zákazníků.

• Levná cena pořízení (2xcartridge v cenně 30ml)
    • Při koupi plnícího balíčku tisknete téměř zdarma - platí jen inkoust a plnění zvládne každý

Žádná extra třída to není, ale pro domácí použití stačí, pro větší vytížení by asi nebyla vhodná. Já chtěl levnou tiskárnu na doma, inkoust si plním sám, a tak tisknu velmi levně. Mám ji rok a zatím bez problémů.

• V balíčku náhradní černá cartridge
    • Design
    • Velmi hlučná
    • Dlouho pracuje, než začne tisknout
    • Propojovací kabel s PC není součástí balení
    • Programy dodávané s tiskárnou na CD jsou neohrabané
    • Barevný tisk dosti pokulhává za černým
    • Drahé náhradní cartridge

Rychlost tisku ničím nevyniká, ani není tak hrozná, problém je však v něčem jiném. Pokud spěcháte a potřebujete mít papír co nejdříve otisknutý, moc s tím nepočítejte. Než se tiskárna rozhodne, že by mohla něco dělat, opomenu-li zvuky a hluky, kterými toto černé monstrum oplývá, stihnete si uvařit kafe, přečíst si e-mail a umýt nádobí. Možná teď trochu přeháním, je to jak kdy, jednou milé Pixmě trvalo kolem 4 minut, než tisk začal. Ještě se zmíním o skenování. Pro změnu si počkáme na zahřátí skeneru a když se nám materiál ofotí, zobrazí se nám - nemáme-li programy vlastní - v ošemetném programu, jenž nám soubor vygeneruje ve formátu PDF. To mě upřímně docela zarazilo, buďto opravdu neumím hledat nebo je to nedořešené. Celkový dojem: se starší tiskárnou Lexmark jsem byl mnohem spokojenější, škoda že odešla do křemíkového nebe a nahradil jsem ji zrovna touhle.

• Ze začátku tiskla docela slušně,mám ji od září loňského roku pak jsem vyměnila barvy za takové které tam přesně patří a barevný tisk na papír není vůbec pěkný vypadá jako vybledlý. Barvy jsou nevýrazné matné. Nic moc měla jsem raději přidat a koupit tiskárnu nějakou lepší.

Nedoporučuji