Epson EcoTank ITS L6170

Automatický podavač

• , zakoupeno v PATRO.cz

Instalace trochu delší, tiskne rychle, hlučnější, jinak vše ok

• , zakoupeno v MADER.cz

• Rychlá, tichá, stále připojena (připravena k tisku)
    • wifi připojení

Musel jsem ji přesunout z pracovny do místnosti blíže routeru, vykazovala problémy se signálem (kvalitou), i když byla na stejném místě jako stará tiskárna XP 600. To bylo docela zklamání. Tisk buď to selhal, nebo trvalo i několik minut, než byl zahájen, vzdálenost od routru byla cca 8-9 m přes 4 stěny. Po přesunutí tiskne hned.

Jinak odpovídá očekávání, podavač funguje dobře, skenování a kopirování je mnohem jednodušší.

vybral jsem si ve vaší nabídce všechny vlastnosti a ona je také splňuje

Barevný tisk
Oddělené náplně
Displej
Automatický podavač

Akcia "Cash Back" - registracia na https://www.epson.sk/viewcon/corporatesite/cms/index/12593 odkaz na registraciu predlzenej zaruky: http://www.epson.sk/sk/sk/viewcon/corporatesite/cms/index/10939/?WT.z_an=1042&WT.z_ac=1&WT.z_ap=11 Mimoriadne nízke náklady na stranu: Zásoba atramentu až na tri roky: Tlač až 14 000 strán čiernobielo a 11 200 strán farebne Systém plnenia atramentu novej generácie: Užívajte si dopĺňanie bez neporiadku a problémov vďaka vylepšeným atramentovým fľaštičkám Mobilná tlač a pripojiteľnosť: Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet a bezplatné aplikácie na mobilnú tlač Navrhnuté pre podnikanie: Automatický podávač dokumentov na 30 strán, obojstranná tlač a predný zásobník na 250 listov Spôsob tlače - PrecisionCore™ Tlačová hlava Konfigurácia trysiek - 400 Trysky čierna, 128 Trysky na farbu Minimálna veľkosť kvapôčky - 3,3 pl, S technológiou premenlivej veľkosti kvapôčok atramentu Atramentová technológia - Pigment black and Dye colour Inks Rozlíšenie tlače - 4.800 x 1.200 DPI Kategória - Samostatné miesto, Pracovná skupina Multifunkčné - Tlač, Skener, kópia Rýchlosť tlače podľa ISO/IEC 24734 - 15 Str./min. Čiernobiela, 8 Str./min. Colour Rýchlosť tlače - 69 Sekundy na fotografiu 10 x 15 cm (prvotriedny lesklý fotografický papier Epson), 20 Str./min. Colour (obyčajný papier), 33 Str./min. Čiernobiela (obyčajný papier) Rýchlosť obojstrannej tlače, ISO/IEC 24734 - 6,5 A4 str./min. Čiernobiela, 4,5 A4 str./min. Colour Farby - Čierna, Azúrová, Žltá, Purpurová Rýchlosť jednostranného skenovania (čiernobielo A4) - 300 DPI 1,5 ms/riadok Rýchlosť jednostranného skenovania (farebne A4) - 300 DPI 7 ms/riadok Rozlíšenie skenovania - 1.200 DPI x 2.400 DPI (horizontálne x vertikálne) Výstupné formáty - BMP, JPEG, TIFF, PDF Typ skenera - Kontaktný snímač obrazu (CIS) Počet priehradiek na papier - 1 Formáty papiera - A4, A5, A6, B5, C4 (obálka), C6 (Obálka), DL (obálka), No. 10 (obálka), Letter, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 16:9, Legal Obojstranná tlač - áno Automatické podávanie dokumentov - 30 Strany Kapacita zásobníka na papier - 30 Listy Kapacita priehradky na papier - 150 Listy Štandardná, 150 Listy maximálne, 20 Listy fotografického papiera Vhodná hmotnosť papiera - 64 g/m2 - 250 g/m2 Spracovanie médií - Automatické podávanie dokumentov, Automatická obojstranná tlač, Tlač bez okrajov LCD displej - Typ: Farebné, Dotykový panel, Uhlopriečka: 6,1 cm Prípojky - Sieť WiFi, Sieť Ethernet, Port USB, Wi-Fi Direct Mobilná tlač a tlač pre službu cloud - Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud), Apple AirPrint, Google Cloud Print Priložený softvér - Epson Easy Photo Print, Epson Event Manager, Epson Scan, EpsonNet Print, EpsonNet Setup Kompatibilné operačné systémy - Mac OS 10.10.x, Mac OS 10.7.x, Mac OS 10.8.x, Mac OS 10.9.x, Mac OS X 10.11.x, Mac OS X 10.12, Mac OS X 10.6.8, Windows 10, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 (32-bitový/64-bitový), Windows 8.1, Windows 8.1 x64 Edition, Windows Server 2003, Windows Server 2003 R2 x64, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008 (32-bitový/64-bitový), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Vista, Windows XP SP3, Windows Server 2003 R2, XP Professional x64 Edition SP2 Spotreba energie - 5,3 Watt Pripravený, 0,3 Watt (vypnutie), ENERGY STAR® qualified, 12 Watt (samostatné kopírovanie, podľa normy ISO/IEC 24712), 0.9 Watt (úsporný režim) Napájacie napätie - AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 Hz Rozmery produktu - 375 x 347 x 231 mm (Šírka x Hĺbka x Výška) Hmotnosť produktu - 7,3 kg Napájací prúd - 110 V, 220 V, 240 V Obsah dodávky - 2 úplné súpravy atramentu (BK – 127 ml, CMY – 70 ml), Hlavné zariadenie, Elektrický kábel, Softvér (CD), Záručný list Záruka - 12 mesiace Oprava po prinesení zariadenia do servisu, 50.000 Strany C13T03V14A - black - 127ml. - 7500str. C13T03V24A - cyan - 70ml. - 6000str. C13T03V34A - magenta - 70ml. - 6000str. C13T03V44A - yellow - 70ml. - 6000str.

• , zakoupeno v PATRO.cz

Instalace trochu delší, tiskne rychle, hlučnější, jinak vše ok

• , zakoupeno v MADER.cz

• Rychlá, tichá, stále připojena (připravena k tisku)
    • wifi připojení

vybral jsem si ve vaší nabídce všechny vlastnosti a ona je také splňuje

• , zakoupeno v K24.cz

• plnicí systém EkoTank
    • jednoduché nastavení a obsluha
    • kompaktní rozměry
    • duplexní tisk
    • trochu hlučnější
    • nemá duplexní podavač na scaner

Tiskárnu jsem koupil jako náhradu za multifunkční Epson WF 5620, kde mi po roce odešla tisková hlava - dle vyjádření servisu z důvodu použití kompatibilního inkoustu (tedy moje chyba...) a tiskárna šla do šrotu. Proto jsem hledal tiskárnu s tankovým systémem. U této EkoTank již není potřeba kupovat levnější inkousty, tak uvidíme jak dlouho tiskárna vydrží...

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Snadno doplnitelné zásobníky inkoustu
    • Síťový tisk + služby
    • Oboustranný tisk

Pouze jednostranný a poměrně pomalý skener. Při standardním nastavení je při tisku pdf černá barva míchána, takže je spíše šedá.

• Snadné doplňování spotř.materiálu
    • Skener kombinovaný automatický podavač / sklo
    • Kompaktní rozměry
    • Wi-fi připojení
    • Malá spotřeba inkoustu
    • Po registraci 3 roky záruka
    • Malý displej
    • Trochu hlučnější
    • Registrace Epson záruka a cashback je zbytečně složitá, ale vyplatí se věnovat jí čas

Tiskárnu jsem koupil místo původní HP 6525, kterou jsem za 5 let provozu zaplatil několikrát na spotř. materiálu. Líbí se mi kompaktní rozměry, doplňování spotřebního materiálu a nízká spotřeba (alespoň podle testů časopisu CHIP). Na počátku instalace je potřeba obrnit se trpělivostí a projít různá nastavení podle průvodce na displeji. Tiskárna provádí různé kalibrace a zarovnávání tiskových hlav, vytiskne papír s vzorkem a po uživateli je požadován výběr nejlepšího tisku (cca 10 papírů testu). Kvalita tisku je výborná, zkoušel jsem i tisk na fotopapír fotografií z mobilu. Skener je kombinovaný, nahoře je automatický podavač a druhou možností je skenování na skle (např.knihy nebo širší dokumenty). Software jsem použil Epson Scan 2, pro skenování přes panel na tiskárně je potřeba mít ještě Epson Event manager. Tiskárnu mám připojenu do sítě přes wi-fi, tisk proběhne do několika málo sekund. Momentálně (10/2019) probíhá do prosince 2019 akce Epson Cashback, takže lze na této tiskárně ušetřit 1300Kč. Pokud nakoupíte např. přes Airbank, máte mobilní aplikaci, lze přes program Odměny ušetřit dalších 10% z ceny, tzn. že cenu snížíte celkově asi o 2100Kč, což myslím je zajímavá cena.

• - opravdu levný tisk
    • - pěkně skenuje i kopíruje, funguje odesílání skenu na email
    • - velké zásobníky na barvy
    • - příjemně se nalévají, člověk nenacáká všude okolo
    • - pokud se tiskárně chce, tak i rychle tiskne
    • - absolutně nedoporučuji pro použití v síti
    • - často zatavuje při tisku a přemýšlí asi co dál
    • - dlouho trvá než najede první tisk
    • - nemožnost připojení k tiskárně pomocí sítě
    • - po cca 6 měsících mi tiskárna často hlásí, že není papír (přitom tam je)

Tato tiskárna je vhodná pro někoho, kdo s ní nepotřebuje pracovat v síti. Z tohoto pohledu je tiskárna naprosto žalostná. Ovladače do počítače jsou komplikované, nainstalují spoustu balastu.

Navíc, pokud jsem chtěl tiskárnu přidat pouhým vyhledáním a přidáním síťové tiskárny, stahování ovladače z tiskárny selhalo. Přiznám se, že ze 3 počítačů tiskárna funguje na 1 a smířili jsme se s tím, že tím nebudeme dále ztrácet čas.

I na tom 1 notebooku to ovšem není bez komplikací. Dlouho trvá, než začne tisknout první stranu. Často mi tiskárna píše chybu komunikace.

Pokud se budu bavit o kvalitě tisku, tak ten je adekvátní, pokud nečekáte žádné zázraky. Zpočátku Vás asi překvapí vybledlost barev, ale to jsem dal do vínku tekutosti a jednoduchému doplňování.

Měl jsem možnost porovnat se síťovou tiskárnou od HP (ale na cartridge) a jednoduchost je naprosto neporovnatelná.

Závěrem bych tiskárnu nedoporučil novým užvatelům, nicméně pokud ji člověk bude mít připojenou přes kabel a používat u jednoho PC, tak asi ano. Ale nemám ozkoušeno, v mém případě ji takhle nemohu použít.

• , zakoupeno v Digiboss

• Výrazně levnější provoz stále s využitím originálního inkoustu
    • Úspora na provoz brzo prebije vyšší pořizovací náklad - dle objemu tisku samozřejmě
    • Méně odpadu
    • Promyšlený, rychlý způsob naplnění
    • Nemá dotykovou obrazovku
    • Nemá oboustranné skenování (lze ale řešit freewarem na naps2.com)
    • Vyšší pořizovací cenu

Doporučuji!

• , zakoupeno v APOLLOs.cz

• Vysoká kvalita a rychlost tisku, nízká spotřeba inkoustu. Optimální náhrada ve vztahu k laserovým (ledkovým) barevným tiskárnám. Srovnatelná, v některých ohledech i vyšší rychlost tisku.
  • , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• levný tisk - tankové zásobníky
    • nastavení
    • velmi kompaktní provedení - nezabírá místo
    • kvalitní tisk
    • pomalejší tisk než je deklarováno
    • řada tiskáren WF nabízí za méně peněz víc funkcí
    • poměrně vysoká cena
    • ovladač skeneru neintuitivní - nelze uložit náhled ?!?
    • nemá oboustranný ADF podavač

Tiskárnu jsem koupil do kanclíku. Zatím vše funguje jak má.